Kā pareizi kopt hennas zīmējumus?

 

Saglabāšana

 

 • Ķermeņa temperatūra

Jo siltāka ir ķermeņa temperatūra, jo ātrāk hennas pasta iesūcas ādā. Tāpēc, ja pirms hennas zīmējuma gleznošanas jūs jūtaties nosalis, iedzerat kaut ko siltu.

 

 • Zīmējuma žāvēšana

Atstājiet svaigo hennas pastu uz ādas, cik ilgi vien iespējams. Ieteicams to neņemt nost 5-6 stundas vai pat ilgāk. Atstājiet pastu uz ādas visas nakts garumā, lai gūtu labāku zīmējuma toni un noturību. Jo ilgāk pasta stāv uz ādas, jo tumšāks būs zīmējums un ilgāk tas uz ādas saglabāsies.

 

 • Ietīšana

Kad hennas pastas zīmējums ir apkaltis, to var ietīt. Ietīšanai var izmantot marli, tualetes papīru, medicīniskos plāksterus vai elastīgo saiti. Ietīšana palīdz uzturēt siltumu zīmējuma vietā, un tādejādi ļauj iegūt tumšāku toni. Tinot zīmējumu ar elastīgo saiti, sākumā tas jāaptin ar tualetes papīru, lai pasta nesasmērē saiti. Siltums ir hennas draugs!

 

 • Zīmējuma nokasīšana

Kad hennas pasta ir sakaltusi un noturēta maksimāli ilgi, tā tiek skrubināta nost. Skrubināšanai var izmantot roku, nobraucot gan zīmējumu, lai viss nobirst zemē vai arī kredītkarti, ar kuru ērti nobraukt gar ādu, nesavainojot to.

 

 • Zīmējuma tonis

Pēc hennas pastas palieku notīrīšanas uz ādas paliek zīmējums oranžā krāsā. Zīmējums ieies dziļāk ādā un pakāpeniski kļūs tumšāks nākošo 48 stundu laikā. Hennas auga pulvera pasta, reaģējot ar ādas olbaltumvielām, pakāpeniski un acīmredzami maina savu toni. Krāsas gala tonis būs atkarīgs no jūsu ādas tipa – jo sausāka āda, jo ilgāk turas zīmējums un tonis ir tumšāks. Vistumšākais tonis ir zīmējumiem uz plaukstām un pēdām.

 

 • Izvairīties no ūdens

Jums jāmēģina izvairīties no saskarsmes ar ūdeni, ja iespējams, pirmajās 24 stundās pēc pastas noņemšanas, jo ūdens var pārtraukt oksidēšanās procesu un līdz ar to, apturēt zīmējuma kļūšanu tumšākam.

 

Kā aizsargāt zīmējuma dizainu un palīdzēt tam izskatīties pēc iespējas labāk:

 

 • Izvairoties no apzīmētās vietas saskarsmes ar ūdeni pirmās 24 stundas pēc pastas noņemšanas. Ja pilnīgai hennas pastas atlieku noņemšanai no ādas jums ir jāizmanto ūdens, tad labāk aizstājiet to ar nedaudz svaigi spiesta citrona sulas vai olīvu/kukurūzas eļļu, lai notīrītu ādu, nevis izmantojiet ūdeni.

 

 • Iesmērējiet savu hennas zīmējumu ar eļļu pirms peldēšanas vai iešanas vannā, lai pasargātu to no ūdens. Der olīveļļa, kukurūzas eļļa, rapšu eļļa, tāpat citas dabīgas augu eļļas. Izvairieties lietot jebkādu naftas produktu, piemēram, bērnu eļļu vai vazelīnu, jo tie saīsinās jūsu zīmējuma mūžu.

 

 • Izvairieties no liekas berzes zīmējuma vietā. Paturiet prātā, ka bieža mazgāšana, ziepes, naftas produkti (sauļošanās eļļa, bērnu eļļa, u.c.), kā arī apģērbu un apavu berzēšanās liks jūsu hennas dizainam izbalēt ātrāk.

 

 • Izvairieties no skūšanās pār savu hennas zīmējumu. Skūšanās noņems ādas slāņus un zīmējums izbalēs ātrāk.

 

 

Kā noņemt hennas zīmējumu:

 

Hennas zīmējuma noturība ir vidēji 7-12 dienas. Tas pakāpeniski izdziest, līdz pazūd pavisam. Dažas vietas uz ķermeņa, kur ādas slāņi ir biezāki, zīmējumu notur pat 2-6 nedēļas. Nav iespējams pilnībā noņemt svaigas hennas pastas zīmējumu, bet var nedaudz paātrināt tā izdzišanu.

 

Hennas auga krāsojošā molekula iesūcas ādā un nokrāso virsējos ādas slāņus. Katru dienu jaunas ādas šūnas aizstāj vecās šūnas, ieskaitot tās, kas nokrāsotas ar hennas pastu. Diemžēl, lai pilnībā izdzistu hennas zīmējums no ādas, jums ir jāgaida ķermeņa dabīgie procesi. Tie pakāpeniski liks zīmējumam kļūt gaišākam, līdz tas izdzisīs pavisam.

 

Ir lietas, ko var darīt, lai paātrinātu ādas slāņu nomaiņas procesu un hennas zīmējuma izdzišanu:

 

 • Iemērkšanās vannā, baseinā, dušā, džakuzi;

 

 • Ādas skrubēšana vai pīlingošana;

 

 • Hlors var palīdzēt ātrāk noņemt zīmējumu, līdz ar to, peldes baseinā ir veids, kā paātrināt zīmējuma izdzišanu;

 

 • Balinošas zobu pastas uzklāšana uz zīmējumu var palīdzēt;

 

 • Atsevišķi ķīmiskie līdzekļi arīdzan var paātrināt zīmējuma izdzišanu, taču tie ir ļoti nelabvēlīgi ādai un NAV IETEICAMI kā noņemšanas metodes.

(c) 2014., HennaGuru.eu

izstrādāts: WebWizard